Hava Tahminlerimiz Artık Daha İsabetli Olacak

Çevirisini yaptığım beşinci kitap, "Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri"(50 Ways to Improve Your Weather Forecasting/Dag Pike), 19 Eylül'den itibaren kitapçılarda.

ADF'nin 18. yayını "Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri" adlı kitap, yakında raflardaki yerini alacak. İyi veya kötü havada hedefinize güvenle ulaştıracak pratik hava tahmini tekniklerini öğrenebileceğiniz, havaya, hava tahminlerine bakışınızı değiştirecek iyi bir rehber kitap niteliğindeki eser, 19 Eylül'den itibaren kitapçılardan ve www.adf.org.tr adresinden temin edilebilecek.

Hava tahminleri, hava olaylarının önemli bir kısmını gösterse de birçok yararlı ayrıntıyı kapsamazlar. Hava tahmininde verilen bilgilerin doğru şekilde kullanılabilmesi için sizin de katkınız gereklidir. Belirli bir tahmin aralığındaki hava zamanla değişir, ancak hava tahmini verileri doğru şekilde kullanılmazsa havada olacak değişikliklerin zamanlaması karanlıkta kalabilir. Kaba hava tahminleriyle yetinen pek çok denizci, işler istenildiği gibi gitmeyince, hava tahmincilerini suçlar.
Çok deneyimli bir denizci olan Dag Pike, Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri’de temel bilgilerin yorumlanarak nasıl gerçek birer pratik tahmine dönüştürüleceğini gösteriyor. Bu sayede motoryatçılar daha iyi bir seyir için en durgun suları bulabilecek, yelkencilerse uygun rüzgârdan daha fazla yararlanabilecek ve zorlu bölgelerden kaçınabilecekler.
Uzman önerileri ile dolu kitap;
● Hava tahminlerinin sınırları
● Denize açılmak için uygun zaman
● Hava sistemlerinin hızı
● Rüzgârın akıntıya etkisi
● Yerel hava koşulları
● Tehlikeli deniz koşullarını belirlemek
● Bulutların mesajı
● Tahmine ince ayar yapmak, konularını kapsıyor.
Hava Tahminini Geliştirmek İçin 50 Öneri, iyi veya kötü havada hedefinize güvenle ulaştıracak pratik hava tahmini tekniklerini öğrenebileceğiniz, havaya, hava tahminlerine bakışınızı değiştirecek iyi bir rehber kitap.

HAVA TAHMİNİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN 50 ÖNERİ
YAYINCI: Amatör Denizcilik Federasyonu / ADF Yayın no: 18
ORİJİNAL ADI: 50 Ways to Improve Your Weather Forecasting / Adlard Coles Nautical
YAZAR: Dag Pike
ÇEVİREN: Tayfun Timoçin
EDİTÖR/REDAKTÖR: Sezar Atmaca
TÜRÜ: Denizcilik / Eğitim
SAYFA: 96 SAYFA – 95 ÇİZİM + RESİM (RENKLİ)
EBAD: 13,8-21,6 cm.
ISBN: 978-605-635-08-4-9

SATIŞ FİYATI: 25 TL


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ÇAPA - ÇIPA - ÇİPO - DEMİR

AMATÖR İLE PROFESYONEL ARASINDAKİ FARKLAR

PÎRÎ REİS NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?